Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nagroda dla DKK

Utworzono dnia 07.10.2019
Czcionka:

Miło nam poinformować, że sandomierski Dyskusyjny Klub Książki został wybrany najlepszym klubem w 2018 r., w województwie świętokrzyskim. W siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach 27 września 2019 r., uroczystego ogłoszenia wyników dokonała koordynator świętokrzyskich klubów DKK - Anna Godowska.


Główną nagrodę (aparat fotograficzny) na ręce moderatorki sandomierskiego DKK - Małgorzaty Chrzelest, wręczył dyrektor WBP - Andrzej Dąbrowski. Dodatkową nagrodą jest możliwość zorganizowania spotkania autorskiego, sfinansowanego przez Instytut Książki. Już wiemy, że będzie to spotkanie ze znakomitą reportażystką Magdaleną Grzebałkowską, autorką m.in.: „1945. Wojna i pokój” , biografii ks. Jana Twardowskiego, Zdzisława i Tomka Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy.

 

Wszystkie 24 kluby, biorące udział w konkursie, otrzymały pamiątkowe dyplomy i gadżety (torby, notesy, parasolki z logo DKK).


Uroczystym dopełnieniem spotkania był wykład tłumaczki Justyny Czechowskiej: „Fala ze Skandynawii. Co warto czytać, a co ze spokojem ominąć?”.


To już kolejna nagroda dla sandomierskiego klubu. W ubiegłym roku, zajął on pierwsze miejsce ex aequo z DKK działającym w Chęcinach.


Doceniono częstotliwość spotkań oraz ich różnorodność i co najważniejsze, ilość przeczytanych książek. Klubowicze spotykają się co miesiąc, dyskutując na temat jednej lub dwóch książek, wybranych z listy tytułów proponowanych przez Instytut Książki. I jak to w gronie czytających bywa, zawsze jest pretekst do rozmów dookoła tematyki poruszanej w lekturach.

Polecamy sobie i wymieniamy się ostatnio przeczytanymi pozycjami. Śledzimy, co też nowego pojawiło się w księgarniach i co jest godne przeczytania. Mamy wśród nas recenzentkę wszystkich naszych lektur. Pani Maria Zarańska, jak nikt, wychwytuje ich sedno. W lipcu 2018 r. została wyróżniona nagrodą miesiąca Instytutu Książki w konkursie „Klubowicze do Klawiatur”, za recenzję „Świat Ruty” Iwony Żytkowiak.


W 2018 roku zorganizowaliśmy kilka wycieczek i wyjazdów zainspirowanych naszymi lekturami i zainteresowaniami. Do Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie i do Teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakl „Piaf” w Rzeszowie. Uczestniczyliśmy także w wyjazdowym spotkaniu autorskim z Jackiem Dehnelem w Jędrzejowie.


Sami w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowaliśmy spotkania autorskie z Anną Janko, Jackiem Hugo-Baderem czy Maciejem Płazą.


Na temat naszej działalności, ukazują się artykuły w „Sandomierzaninie”. Na bieżąco można też śledzić relacje ze spotkań na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu.

Galeria

Utworzono dnia 07.10.2019, 12:29

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny